XRP: Ripple Analizi 09.09.2017

Son zamanlara göstergelerdeki hafif kıpırdanmalar nedeniyle, Ripple için bir inceleme yapmaya karar verdim. Öncelikle katkısından dolayı @indmahi06 ‘ya teşekkür etmek istiyorum.

İlk olarak XRPBTC paritesine günlük görünümde bakalım.

Gördüğünüz gibi 50 periyotluk MA, 200 periyotluk MA’nın altına inmiş ama fiyat yataya dönüyor. Destekler mavi çizgi ile çizildi. Dirençler ise kırmızı ile çizildi. Bir 2-3 aylık bir periyotta bu aralıkta salınım yapmasını bekliyorum. 3600 sats altına sarkmalar yapsa da 2300 sats seviyesinin çok güçlü olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda ise 7200 sats seviyesini test etmek isteyeceğini düşünüyorum. Olumlu herhangi bir haberde tereddütsüz 7200’e doğru yola çıkacaktır. Momentumun yavaşlaması zaman alırsa, 8950 sats seviyesine doğru bir hamle yapabilir. Yine de 8950 sats seviyesinin de çok güçlü olduğunu düşünüyorum.

Giriş ve çıkış noktaları için ise XRPUSD grafiğine yine günlük görünümde bakılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü resim daha da net hâle geliyor.

Yine bu grafikte de hareketli ortalamaların nasıl çalıştığı görülüyor. Önümüzdeki günlerde, 0.14 USD ile 0.30 USD arasında bir kanal içi hareketin bizi beklediği aşikâr. Desteklerden dönüşlerde alınacak pozisyon ile dolar bazında güzel kârlar bırakacağını düşünüyorum. Bitcoin müsaade ederse sadece dolar bazında değil Bitcoin bazında da kâr etmek mümkün. 0.14 USD altına yazılacak Stop Loss ile riskinizi azaltmayı unutmayın. Çünkü bu seviyenin altında bir hareket, yeni bir analize muhtaçtır.

Şimdi USD paritesine 4 saatlik görünümde bakalım:

Üçgenin sıkıştığını görüyorsunuz. Olası kırılmanın yukarı yönlü olacağını düşünüyorum ama bu bir pump olmayacaktır. Günlük grafikte gördüğümüz kanal içi harekete devam edeceğini düşünüyorum. Fiyatın Günlük ve 4 saatlik hareketli ortalamalar arasına sıkıştığını görüyoruz. (Merdiven gibi olan çizgiler, günlük grafikten gelen hareketli ortalamalar.) Bu hareketli ortalama geçişlerinde dikkat etmek gerekiyor.

Gelelim elinde uzun dönem Ripple tutmak isteyenlere;

 

 

Portföyü dengelemek için çok iyi olduğunu düşündüğüm bir coin Ripple. Az ya da çok mutlaka olmalı.

Sağda, içinde bulunduğumuz dönemi gösteren dikdörtgenin, uzun vadede, soldaki dikdörtgen gibi görüneceği zamanlar çok da uzak değil 🙂

Herkese bol kazanç.

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir