Tether, Spoofy, Bitfinex

Öncelikle, Tether’in bile ne olduğuna geçmeden önce –bilmeyenler için– Spoofy’den bahsetmek gerekiyor. Spoofy, Bitcoin fiyatında hayali al-sat emirleri yaparak manipülasyon yapan, bunu da sadece Bitfinex exchange’i üzerinde yapan, durumu fark etmiş olan blogger’ın koyduğu isimle anılan bir bot (ya da entity). Mutlaka bu yazıyı okuyun Spoofy ile tanışmak için. Akabinde, Bitfinex’ed yazarının diğer yazılarını da okuyun, tamamı Tether ile ilgili.
Sonrasında Coin Telegraph’da çıkan Tether ile ilgili enteresan araştırma/analizi okuyun.
Akabinde, Tether şirketinin (Bitfinex’e ait olduğu düşünülüyoryaptığı açıklamayı okuyun.
Tether, fikir olarak mükemmel bir fikir olmasına rağmen, kötü niyetli grupların elinde bir silaha dönüşmüş, görünen bu. Reddit’de de detaylı tartışmalara neden oldu.
Ben de kısa bir süre dalgalanmalardan etkilenmemek için kullandım, ancak Spoofy meselesini gördükten sonra beklemeye karar verdim. Şu an ise kullanmıyorum, size de tavsiye etmem. Ayrıca Bitfinex’i de tavsiye etmem.
Kaynak: Fatih Güner
Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir