Stratis Platformu ve $Strat

“Blockchain’i sizin için kolaylaştırıyoruz”

Stratis, blockchain (blok zinciri) teknolojisinin avantajlarından faydalanmak isteyen finans sektöründeki şirketlere çözüm üretmek için kurulmuş bir Baas Platformu’dur (Blockchain as a servis Platform).

Stratis; şirketlerin ihtiyaç duydukları özelliklere sahip blockchain uygulamaları oluşturmalarına, geliştirme süreçlerini kolaylaştırmalarına ve blockchain projelerini hızlandırmalarına olanak tanır.

Stratis; kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen, üçüncü taraf kuruluşlar tarafından başlatılabilen farklı, özel blok zincirlerin oluşturulmasına izin verir. Bunlar ana Stratis blockchain’inde sabitlenip emniyet altına alınır.

Şirketler; doğal maliyetler ve yapım aşamasındaki zorluklar olmaksızın network altyapılarını koruyarak kendi blockchain uygulamalarını başlatmak için Stratis’in sidechain’lerinden (yan zincir) yararlanabiliyorlar. Dahası, bu şirketler Ethereum veya Waves gibi diğer blockchain’ler üzerinde önceden bulunan özelliklerden yararlanabilir ve bunları birleştirebilirler.

Stratis; C# blockchain uygulamalarının .Net çerçevesinde geliştirilmesi, denenmesi ve dağıtımı için basit ve uygun fiyatlı uçtan uca (end to end) çözümler sunuyor.

.NET ve C# İle Oluşturuldu

Stratis; C# Stratis Bitcoin Full Node platformunda inşa edilmiş ve C# ile yazılmış Bitcoin Core’un bir port’u olan NBitcoin üzerinde geliştirilen bir yazılım sistemidir.

C#, Microsoft’un geliştirdiği bir dil. Masaüstü programlarda, oyunlarda kullanılır. Derleyici ve editör olarak Visual Studio programı uygundur ki o program da Microsoft’a aittir. C# sürükle bırak mantığıyla kolayca şekillendirilir ve sonrasında üzerilerine tıklanarak kodları yazılır. Bu şekilde program ortaya çıkar. Açık kodlu ve kapalı kodlu kütüphaneleri entegre ederek kullanılabilir. Yazılan programlar derleme yapıldıktan sonra exe olarak karşımıza çıkar (Bilgi: @MrKoykiran).

nStratis Development Framework

Kısa süre önce yayınlanan nStratis Development Framework (SDF), C# ve .Net’te blockchain geliştirme imkânı sağlıyor. Bu sürüm, Microsoft’un .Net sistemindeki açık kodlu, çok platformlu blockchain uygulamalarının geliştirilmesini hızlandıracak. Şu anda C# .Net’te çalışan geniş bir develop ekibi var.

Stratis Developer Academy

Stratis Developer Academy; web seminerleri, mentorlükler ve sertifikalar ile yarışmalar ve etkinlikler gibi eğitici ve tanıtım hizmetleri sunmayı amaçlayan bir program. Ekip, hangi özelliklerin kullanılacağı ve bunların nasıl uygulanacağına ilişkin şirketlere danışmanlık hizmeti de sunuyor.

2017 yılının ilk önemli olayı: Stratis Blockchain Hackathon. Etkinlik çevrimiçi yapıldı ve C#/.Net ve blockchain geliştiricileri, yeteneklerini ve nStratis Development Framework’ün potansiyelini sergileme fırsatı buldu.

Detaylar burada: https://stratisplatform.com/2016/11/23/get-your-coding-gloves-on-its-the-first-stratis-blockchain-hackathon/

Breeze Projesi

Breeze Projesi mayıs ayında duyuruldu. Stratis protokolünün TumbleBit’i uygulayan bir güncellemesi. Bitcoin protokolüyle de uyumlu olan TumbleBit, işlemleri tamamen özel ve bağlantısız (unlinkable) hâle getiriyor. Bu, garantili özel işlemlerde bulunmak isteyen işletmeler için harika bir çözüm.

Daha çok detay için:

https://stratisplatform.atlassian.net/wiki/pages/viewpage.action?pageId=141438

$Strat

Yeni ve çok yönlü bir ekonomiyi harekete geçiriyor.

$Strat; sınırlı emisyon ve düşük enflasyonlu, Proof of Stake (PoS) tabanlı, Poloniex ve Bittrex gibi popüler borsalarda işlem gören bir dijital paradır. $Strat, Bitcoin’in kanıtlanmış güvenlik konsensüsünü blockchain teknolojisindeki en son gelişmelerle birleştirir.

Daha çok detay için:

https://stratisplatform.com//stratis-token/

Stratis’in Yol Haritası

Kaynaklar:

https://stratisplatform.com/

https://www.cryptocompare.com/

https://steemit.com/crypto-news/@kyungjaechoo/what-is-stratis-and-4-reasons-why-it-s-exceptional

@peacefraternity

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir