Poloniex 2FA Güvenlik Kodunu Geri Alma

Merhaba dostlar;

IOS 11 güncellemesi nedeniyle kaybettiğim Poloniex 2FA güvenlik kodumu nasıl geri aldığımı sizlerle paylaşacağım.

Iphone IOS 11 yüklemesini temiz bir şekilde yapmak istedim, bu nedenle Google Authenticator’deki tüm hesaplar silindi. Ne yapacağım?

Google Authenticator’e tekrar Poloniex hesabınızı yüklemek istediğinizde, 2 seçeneğiniz bulunur.

Birincisi Barkod ile giriş,

İkincisi ise Manuel, yani elle giriştir.

Hesabınızı manuel olarak Authenticator’e tanıtmak istiyorsanız bazı ek bilgiler gerekir.

Bu bilgilerden en önemlisi üye olurken size verilen hesap bilgisi ve hesap anahtarıdır. Eğer bu bilgileriniz elinizde yoksa, Poloniex hesabınıza ulaşmanız mümkün değildir. Bu tip bir durumla karşılaşırsanız aşağıdaki uzun ve meşakkatli yolu kullanacaksınız.

Öncelikle Poloniex’te ticket açabileceğiniz  freshdesk’e https://poloniex.freshdesk.com sayfasından üye olun ve bir ticket açacak duruma gelin.

Freshdesk’e Poloniex hesabınızında kullandığınız e-mail adresi ile üye olmanızı öneriyorum. Üye olduktan sonra Yeni Bildirim Gönder‘i tıklayın.

Açılan bildirim sayfasına karşılık gelen soruları cevaplayın. Önünüze gelecek olan Subject bölümüne Disable My 2FA Code yazın.

Type bölümüne geldiğinizde, 2FA Disable’ı seçin ve yeni bir menü açılsın. Burada,  Lost Broken Reset Device‘ı seçin.

Devam edin ve açılan diğer menülerdeki iki soruya da NO cevabını verin. Sonraki, ilk kutucuğa Poloniex hesap isminizi,

İkinci kutucuğa ise soyadınızı yazın. Poloniex’te kullandığınız son IP adresini hatırlıyor musunuz sorusuna da NO cevabını verin.

Daha sonraki seçenekte ise Poloniex’e yatırdığınız son depositlerin (BTC-Turk, Paribu-Cex.io gibi) Transaction ID‘lerini mümkünse yazın.

Description bölümüne ise son olarak  “I forgot my recovery key. Can you help me pls? Thx” notunu yazın ve yollayın.

İstenilen bilgileri doğru bir şekilde girip onayladıktan sonra ortalama 24 saat içerisinde size, yeni bir bildirim gelecektir.

ÖNEMLİ

Açtığınız yardım biletine (ticket) yeni bir yanıt geldiğinde, istenilen bilgileri yine mesaj üzerinden yanıtlayın. Bu yanıt dışında size ayrıca, Verifikasyon Kodu içeren Important Poloniex Message başlıklı bir mail gelecek. Bu kodu cevabınıza yapıştırın. Sonrasında Poloniex hesabınız üzerinden yaptığınız son 3 para çekme veya yatırma işleminin tüm detaylarını yazın.

Bu detaylarda, işlem yaptığınız Coin Cinsi, İşlem Tutarı, TX ID numarası, tarihi içermeli ve işlem türü belirtilmelidir.

Ben Cex.io‘dan  $BTC aldığım için, Cex.io hesabıma ulaşarak Poloniex’e yolladığım son 3 işlemi detaylarıyla yolladım.

Bu detaylara siz de, $BTC aldığınız sitenin geçmiş işlemler (Transaction History) bölümüne girerek ulaşabilirsiniz.

İşlemleri de tamamlayıp, tüm bilgileri doğru bir biçimde gönderdikten sonra yine bir 24 saat beklemeniz gerekmekte.

24 saat içerisinde size yardım biletiniz üzerinden yeni bir mesaj gelecek. Bu mesajda sizin için 2FA kodunuzu sıfırladıklarını fakat yine bir doğrulama yapmanız gerektiği söylenecek.

Bu doğrulama kimliğiniz ile gün/ay/yıl ve “POLONIEX” şeklinde bir pusula hazırlamanız ile olacak. Bu işlemi aşağıdaki resimdeki gibi, net ve görünür bir biçimde fotoğraflayın ve bu fotoğrafı yükleyin ve gönderin. Gelen mesajı da yanıtlayın.

Güvenlik işlemleriniz kontrol edilip onaylandıktan sonra, tekrar 2FA’yı tanıtarak hesabınızı kullanabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

orum

  1. peki hocam ben telefonumu değiştirecegim yeni telefona bu programı yüklediğimde hesaplar silinir mi yine aynı yolu mu izlemem lazım ?

  2. hocam poloniex hesabıma gireemiyorum hesap dondurulmuş ve geri açmıyorlar otomatik cevap tarzında şeyler geliyo 2 fa bende kapalıydı ben hesabımı geri nasıl alabilirim

  3. bana dönüş yaparsan çok sevinirm kardeşim numaramı yazıyorum 05059833319 lütfen bir dönüş yap hesabımda yüklü para kaldı elim kolum bağlandı

  4. Yaptım onaylanmadı halen bekliyorum bir türlü onaylanmadı.. kimliğimle yazıyla ve selfie olarak da attım kimliğimin önlü arkalı tek fotoluda attımhatta yüzüm ve tarif belirttiğim yazıylada attım ama yine olmadı. Olmucak gibi duruyor.

  5. yaklaşık iki haftadır bekliyorum, pusula hazırlayıp yükledikten sonra siteye her girişimde teşekkürler mesajı ve kısa süre içinde belgeler yüklenecektir uyarısı veriyor. hesabımızı geri almama durumu olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir