METAL (MTL) Nedir?

Dijital Parayı Şekillendiriyoruz!

Telefon numarasından başka bir şey olmadan anında tüm dünyaya para aktarın. Her harcama veya satın alma işlemi yaptığınızda ödüller kazanın.

Bankayı bırak ve dijitale geç!

METAL; Proof-of-Processed-Payments (“İşlenmiş İşlem Kanıtı Ödemeleri” diyebiliriz) kullanan, Ethereum Blockchain tabanlı, Bitcoin’in kullandığı sisteme benzeyen ancak kullanıcı dostu arayüze sahip, Bitcoin’e veya mevcut herhangi bir kripto paraya köprü görevi görebilen bir kripto para birimidir.

METAL, işletmelerin kripto paraları yeni bir nakit olarak benimseyebileceklerine inanıyor; çünkü kripto para birimleri gizlilik, denetime karşı direnç ve exchange edilebilirlik gibi özelliklerin birçoğuna sahip.

Biz madenciliğin Çin’de son derece merkezileştirildiğini gördük. Merkezi bir grup madenci ile kripto paraların dağıtımı/bölüşümü oldukça çarpıklaşıyor ve sıradan kişiler için para kazanmak imkânsız hâle geliyor. Satın alma teşviği olmadan kripto paralar asla geniş kitlelere ulaşamaz. METAL, para birimini dağıtmak için onaylanmış kimliklere bağlı kanıtlanabilir ödemeleri kullanan bir sistemi önermektedir. Buna göre herkes yasal para birimlerini (fiat) kripto paralara dönüştürme karşılığında ödül olarak METAL (MTL) kazanabilir. Para gönderirken veya alışveriş yaptığınızda, harcadığınız her dolar için METAL’de küçük bir ödül kazanırsınız.

Teşvikler

METAL, geleneksel ödeme uygulamalarının yapabildiği her şeyi yapar. Buna, peer to peer transfer (eşler arası) ve gerçek zamanlı faturalandırma da dahildir.

Kripto para entegrasyonu ve PoPP ile METAL kullanıcıları, normal ödemeler yaparak kripto para kazanacaklar. PoPP, kişileri kripto paralar karşılığında fiat’ları bırakmalarını teşvik eden bir mekanizma.

Tüccarlar METAL ile kredi satın alabilir ve bu da ilgili tüm ödeme işlemleri ücretleri ile ticaret hizmetleri servislerinde indirim almalarını sağlayabilir.

Tüccarlar METAL ile ödeme yaptıkları taktirde ilaveten %5 oranında ödeme işlemi ücreti alabilecekler.

Birçok tüccar, geleneksel kredi ve bankamatik kartı işlemi ücretlerinden tasarruf etmek için METAL’in sunduğu indirimleri avantajlı bulabilir.  Platformu kullanan tüketiciler de, satın alma işlemi yaparken kayda değer indirimler alacaklar.

METAL sahiplerinin faydalanacağı indirim türleri:

  1. METAL tüccarları için indirimler
  2. METAL ile ödeme yapan müşterilere yapılan indirimler
  3. Tüketicilere yönelik önemli indirimler

Ek Özellikler

Eklentiler

Web sitelerine ve uygulamalara Metal fonksiyonları eklemek için platform eklentileri (WordPress ve Drupal gibi).

Bağlılık/Sadakat

Tüccarlar için blok zinciri ve kapalı devre token’ları şeklinde sadakat emisyonu.

Escrow (Emanet Belge)

Belli yükümlülükler gerçekleşene kadar bir şeyin tarafsız bir kişiye emaneti. Escrow tabanlı çok imzalı cüzdan, pazar veya açık artırma amacıyla kullanılır.

E-ticaret Platformu

Pazar payı belirleyicisi olarak Metal ödülleri ile Shopify tarzı e-ticaret.

Kredi Ürünleri

Kredi verme platformu, escrow teklifine bağlı. Borçlular Metal ödülleri temel alınarak derecelendirilebilirler.

Mikroişlemler

Mevcut ödeme işlemcilerinin desteklemediği çok az miktarda para gönderimi.

Marka İşaretli Ödeme Kartı

Metal tüccarları, belirli markalı ödeme seçenekleriyle sadakati geliştirebilecek.

Blockchain Kimlik Yönetimi

PoPP kimliği sistemi. Kara para aklama uygulamalarından caydırı bir özellik taşır. 

NFC Ödeme Terminali

Raspberry Pi donanım terminalleri ve NFC kartları ile mümkün olan her yerde ödeme için Metal kabul edilecek. Buna ek olarak, FitBit akıllı bileklik ve telefon kılıflarına da NFC entegre edilebilir.

Bu özellikler, MTL ile mikroödemeler gerçekleştirecek tüketiciler için geçerli olacak. Uygulamadaki bir müşteri MTL kazanmaya başladığında bu özellikler oyunlardaki gibi unlocked olacak (açılacak).

Network

Genesiste toplam 66.588.888 METAL token oluşturulacak. MTL ERC20 uyumlu olacak, bu da ilgili tarafların/hissedarların adreslerinin bir ad veya etikete bağlanabileceği veya bir kimlik güvenlik sağlayıcısı tarafından getirilebileceği anlamına geliyor.

Toplam MTL arzı 66.588.888 ve dolaşımda olan miktar ise SADECE 19.300.994!

Şirket Yapısı

Metallicus Inc; yönetim kurulu, CEO, CTO, COO ve CCO (daha sonra bir CFO) olan geleneksel bir yapıya sahip bir Delaware şirketidir. Metallicus Limited, Hong Kong merkezli şirkettir (Metallicus Inc. ile aynı yönetişim). METAL, tescilli “kara para aklamayı engelleme” (anti-money-laundering, AML) ve dolandırıcılık karşıtı teknoloji kullanan bir şirket.

Sonuç

Günümüzdeki mevcut ödeme işleme sistemiyle rekabet edebilmek için dijital bir ödeme sistemine büyük ihtiyaç duyulmaktadır. METAL, blockchain teknolojisini kullanarak tüccarların elektronik ödeme işlem maliyetleri üzerinden tasarruf etmelerini sağlar ve tüketicilere de daha fazla ödeme seçeneği sunar.

METAL; Square, PayPal veya Venmo’ya benzer basitleştirilmiş bir sistem oluşturarak şeffaf, verimli, tamamen yeni bir ödeme sistemi oluşturmada Bitcoin’in sunduğu imkânlardan yararlanır.

*METAL 10 Kripto Para Yatırımcısının İlk Üç Tercihleri arasında da dile getirilmişti.

Bir de haber!

Resmi Twitter hesabından Virgin Group ile bir Twit atıldı ve bu durum heyecanla karşılandı:

 

 

Virgin Group; Seyahat & Boş Zaman, Telekomünikasyon & Medya, Müzik & Eğlence, Finansal Hizmetler ve Sağlıklı Yaşam gibi sektörlere odaklanmış, tüketici interneti, fintech ve paylaşım ekonomisi sektörlerini kapsayan 35’in üzerinde şirketten oluşan portföyüyle aktif teknoloji odaklı girişim yatırımcısı, tanınmış ve saygın bir şirketler topluluğudur.

METAL (MTL) Bittrex’ten satın alınabilir.

METAL ile İlgili Linkler

Whitepaper

Web sitesi

Blog

Facebook

Twitter

Telegram

Slack

Mail: [email protected]

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir