ETHUSDT: Ether Kritik Noktada! 18-08-2017

Merhabalar,

1 Ağustos’tan sonra gelişen süreçten ve Bitcoin rallisinden etkilenen Ethereum kritik bir noktaya geldi. 408 Doları gördükten sonra geri çekilmeye başlayan $ETH, 140 USD seviyesinde aradığı desteği bulmuş ve yeniden 315 dolara kadar tırmanmıştı.

Şimdi grafiğimize bi göz atalım.

tyhe

Grafikte 315 dolar seviyesini kıramadığını ve geri döndüğünü görüyoruz. Bu nokta ile 408 dolar olan zirveden geçen trend çizgimiz (Kırmızı) daha sonra 311.50 dolar seviyesinde tekrar test edildi.

176.50 dolar seviyesinde bulduğu destek ile yönünü yukarı çeviren fiyatımız yukarı yönlü trend kanalı (Mavi) içinde hareketine devam ediyor.

Ancak, fiyatın yukarı yönlü kanal ile düşüş trendi arasında sıkıştığı bu günlerde, hem temel analiz hem de teknik analiz önemli hâle geldi. Her iki trendi son iki denemesinde de kıramayan fiyat, artık sona yaklaşıyor.

Geçelim senaryolara:

1- Bir süre 294 dolar ile 311.5 dolar arasında yatay hareketine devam ederse, mevcut her iki trend dışına çıkmış olacağından, teknik analizlerimizi bu hareket sırasında oluşan dip ve tepelere göre yeniden revize etmemiz gerekecek. Tabi bu durum fiyatın kırılmalara karşı daha hassas hâle getirmesi muhtemel. Destek seviyesi altına stop loss koymayı unutmayınız.

2- Yukarı yönlü kırılması durumunda, bir önceki tepe noktamız olan 311.50 dolar seviyesinin geçildiğini ve orada tutunduğunu görmemiz gerekiyor. Hedef tekrar kademeli olarak 400 dolar seviyeleridir. Bu yolculukta kritik seviyelerse 330, 350 ve 375 dolar seviyeleridir. Fiyatın altında kalan destek seviyesi altına stop loss koymayı unutmayınız!

3- Yukarı yönlü kanalın aşağı kırılması durumunda da fiyatın 294 dolar desteğini de kırdığını görmemiz gerekiyor. Bu durumda 270 USD önemli bir destek noktası olmakla birlikte en ciddi desteğin 220 ile 235 dolar bölgesinde geleceğini düşünüyorum. Bu seviyelerde dönüş teyidi ile birlikte güzel bir alım fırsatı yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Her ne kadar bu yazıda bahsetmek istemesem de 200 dolar ve altındaki seviyeleri de aklımızın bir kenarına not etmekte fayda var.

Uzun vadeli yatırımcının şu an için pozisyonunda değişiklik yapmasını gerektirecek bi durum yok. Kademeli alım fırsatlarını değerlendirmek için gelişme ve haberleri takip etmekte, fırsatları kollamakta fayda var.

Herkese bol kazançlar.

 

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir