BTCUSDT: 07 Ağustos 2017 12:00 Haftaya Başlarken

Geçen hafta sonuna yaklaşılırken Bitcoin fiyatı 3000 USDT psikolojik sınırını geçip 3333 USDT’yi görmüştü ve hâlihazırda 3250 USDT seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Şu an, Pazartesi Etkisi (Monday Effect) nedeniyle (benim tahminim) yavaşlama sinyalleri veriyor. Yukarı trend kanalı (Mavi Trend) zirvesinde zorlandığını görüyoruz. Bu noktadan sonra iki senaryo var:

Trend Kanalını Yukarı Kıramaz ise

MACD ve RSI da bu yorgunluk başlangıcı görünümünü destekliyor. Genel yönün yukarı olduğunu da unutmamak gerek. Paritenin destek bulmak için 3000 USDT psikolojik sınırına kadar geri çekilmesi muhtemel. Ancak, bu seviye daha önce denenmiş bir seviye olmadığından, aradığı desteği bulamazsa, 2940’a kadar çekilmesi de ihtimal dahilinde. Destek arayışlarını, 2800 ve 2650 seviyelerine kadar sürdürmesi beklenebilir. $BTC cephesinden gelecek haberler çok iyi takip edilmeli ve olası negatif haberler için stop loss seviyeleri bu dirençlere göre belirlenmeli. Stop Loss mutlaka ama mutlaka kullanılmalıdır.

Trend Kanalını Yukarı Kırar ise

Bildiğiniz üzere 3333 USDT üzeri $BTC için yeni zirveler demek olduğu için, bundan sonrası sadece hesaba dayalı tahminler olacaktır. Stop loss seviyelerini güncelleyerek ilerlemekte fayda var.

Ama benim beklentim, yeşil üçgen içinde harekete devam etmesi. Buna göre 3000 USDT seviyesinde aradığı desteği bulabilir.  Mantıklı gelen hedef ise, fibo uzama seviyesi olan 3475 USDT seviyesidir. Bunun da geçilmesi durumunda, $BTC için artık yeni analizlere ihtiyaç var demektir.

Her iki senaryoda da yatırımcılara stop loss kullanmayı unutmamalarını tavsiye ediyorum.

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

 

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir