Bitcoin’in Yükselişi Altcoin’ler İçin Neden İyi?

BTC’nin muazzam artışı Altcoin’leri nasıl etkiler?

Crypto Yoda’nın (@CryptoYoda1338) son yazısının bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendisi daha önce BTC ve Altcoin’ler için “Golden Age” (Altın Çağ) benzetmesinde bulunmuştu. Bu yazıda da bu durumun devam ettiğini vurgulamış.

    

BTC’nin bir günde 300$ birden artıp tüm zamanların rekorunu kırması, yeni alıcıların da piyasaya girmesini sağladı.

Elbette BTC güçlü bir hareket yakaladığında Alt’lar düşüyor. Bununla birlikte, Alts/BTC pazarını izlemek, performansı değerlendirmenin tek yolu değil; bu nedenle, gelecekteki yönergeler için ilave ipuçları yakalamak adına Alts/USDT çizelgelerine yakından baktım. Neler olup bittiğini anlamak için bazı coinlerin /BTC ve /USDT tablolarını karşılaştıralım:

(Dash, ETH, NXT, STR’yi incelemiş ve hepsinde de iyimser bir tablo çizmiş)

Daha pek çok grafik incelenebilir ama çoğunda tablo aynı. Özetle; yükselen BTC, Alt’ların Dolar fiyatını yukarı çekiyor ve bu da yeni giriş noktalarını tetikleyip hızlandırıyor. Marketcap o kadar hızlı büyüyor ki BTC yükseliş trendinde olmasına rağmen Alt’lar da yükseliyor. Böylece hem USDT hem de BTC grafiklerinin aynı anda pump ihtimali artıyor.

Bu analizin bir sonucu olarak; önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan rally öncesi STR, XMR, ETC, LTC, NXT, REP, ZEC’de pozisyon alacağım.

Daha fazla ipucu almak için Polo’daki /USDT ve /BTC grafiklerini karşılaştırın. USDT’de sinyaller tetiklendiğinde, bu genellikle /BTC’de de ivme kazanmaya neden oluyor.

Yazının orijinali:

https://cryptoyoda1338.wordpress.com/2017/06/07/why-btcs-upmove-is-good-for-alts/

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir