BitJOB Projesi

Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir aradan sonra yeni bir ICO hakkında flood yapacağım dilim döndüğünce.
Öncelikle şunu söyleyeyim;
Bu seriyi lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayın, niyetim yalnızca proje hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşmak.
Proje, iş arayan öğrenciler ile işverenleri bir araya getirmeyi ve aradaki para alışverişinin Blockchain üzerinden yapılmasını hedefliyor. İş arayan lise-üniversite öğrencileri, öğrenci numarası ile sisteme giriş yaparak iş arayabilecek ya da yapabileceği işi sisteme kaydedebilecek.


Aynı şekilde işverenler de aradıkları kriterleri girerek sistem üzerine iş ilanı ekleyebilecek. Taraflar arasındaki para alışverişi Blockchain altyapısına sahip olan $STU = Student Coin ile yapılacak. İş için sistem üzerinde ters açık artırma uygulanacak ve en düşük fiyata çalışmayı kabul eden öğrenci işi alacak.
Öğrencinin verdiği ücret, işverenin hesabından kesilerek bloke edilmiş hâlde bekleyecek ve iş tamamlanınca ücret öğrencinin cüzdanına geçecek.


Öğrenci, iş karşılığında aldığı $STU’yu cüzi bir komisyon ile BitJob üzerinde $BTC ve $ETH’ye çevirip çekebilecek. Aynı zamanda öğrenci isterse kazandığı $STU’yu sistemde kilitli hâlde tutabilecek, sistem bunu yapan kullanıcıya zamanla ödüller verecek. Öğrenci, kazandığı $STU’yu sistem üzerinden işçi alımında kullanma hakkına ve başkalarına borç verme hakkına da sahip olacak.

Proje, öğrencilerin herhangi bir işte çalışmak yerine okurken kendi alanlarında çalışma imkanı bulmalarını kolaylaştırmayı da hedefliyor. Sisteme kaydolan işveren, hesabına transfer ettiği reel para ile sistem üzerinde $STU satın alabilecek ve bunun için işlem ücreti ödemeyecek.

$STU’nun ICO’su 12 Eylül’de başladı ve 13 Ekim’e kadar devam edecek. ICO’ya katılımda alt sınır yok ama TX ücretleri için 0.01 ETH’ye ihtiyaç var. Yani en az bu miktarın üzerinde bir miktarla katılabilirsiniz.

Toplamda 200 milyon adet $STU üretilecek, bunun 128 milyonu ICO’da satılacak. ICO’da fiyat 1 $ETH = 888 $STU şeklinde. Ama ilk katmandaki 55 milyon $STU’nun satışına %20 bonus verilecek. İkinci katmandaki 35 milyon $STU’nun satışına da %10 bonus verilecek. 

Şu ana kadar toplam 6.887.620 $STU = 5833 $ETH satıldı.

ICO’ya katılım ERC-20 uyumlu cüzdanlar üzerinden sağlanabiliyor.
Cüzdan tavsiyem: MyEtherWallet

Direkt borsa hesaplarından ICO cüzdanına gönderilen ETH’ler hedefe ulaşamaz. ERC-20 uyumlu olmayan cüzdandan transfer yapmayınız!

ICO’ya katılan kullanıcıların satın aldığı $STU’lar ICO bittikten sonra cüzdanlarına iletilecek.

BitJob ekibi İsrail, Almanya ve Amerika’da farklı işverenler ve öğrenci toplulukları ile iş birliği konusunda anlaşmış. Ekip, Coss.io, Indorse.io gibi programlarla da BitJob sisteminin işleyişini sağlamlaştıracak iş birlikleri sağlamış. Kesin olmamakla birlikte ICO’nun ardından $STU Etherdelta’da işlem görecek. BitJob ekibi farklı borsalar ile de görüşüyor.

Proje fikri sağlam görünse de çok ilgi görmemiş, yarım dakikada biten ICO’ların var olduğu bir arenada çok yavaş ilerliyor. Katılımcılara kâr ettirip ettirmeyeceğini ileride göreceğiz. Projenin sitesinde ve Bitcointalk’ta Türkçe çeviri mevcut, ben bu bilgileri kendi yorumumla internet ortamına taşımak istedim sadece.

Aşağıya projeye dair linkleri ekleyeceğim. Flood’da eksik ya da yanlış gören arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

Sürçülisan ettikse affola…

ICO sitesi: https://bitjob.io

Bitcointalk Türkçe sayfası: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2026934.0

Türkçe Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/0B7-lJYCoLs5YUEViTExrYVVmTlk/view

Test için uygulamanın pilot sürümü: http://pilot.bitjob.io/pages/index.html

Pilot uygulamanın Android versiyonu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strikingly.bitjobapp

BitJob Twitter hesabı: https://twitter.com/BitJob_Team

Katılacak arkadaşlar iki kez düşünsün lütfen.

Cümleten iyi günler 🙂

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir