Ardor’un İlk Küçük Zinciri Olan Ignis Ücretsiz Token Dağıtacak

Merhaba değerli kripto para yatırımcıları;

Bu yazıda sizlere sosyal medyada tarafımıza fazlaca sorulan ARDOR’un ilk küçük zinciri olacak olan Ignis ICO’su ve NXT sahiplerine verilecek olan ücretsiz Ignis token’ları hakkında kısa ama hap bilgi vereceğiz.

Bu yazının yazıldığı tarihte ICO’nun ilk aşaması tamamlanmış bulunmaktadır. Tabloda ödeme tarihleri, dağıtılacak token miktarı ve 1 token başına düşen NXT değerinden karşılığı yazmaktadır.

ICO hakkında gerekli bilgiyi https://www.jelurida.com/ico adresinde bulabilirsiniz.

Aldığımız sorularda yatırımcıların en çok ilgisini çeken konunun ücretsiz token dağıtımı olduğunu gözlemledik ve yazıda bu konuya eğilmek istiyoruz.

Firma, 3. çeyrekte NXT tutan yatırımcılara tuttuğu süre ile doğru orantılı şekilde token dağıtacağını açıklamıştı; ancak ICO tarihinde yaşanan aksaklıklar sonucu -henüz belli olmamakla beraber- bu tarihi muhtemelen ekim sonu, kasım başına aldı.

Jelurida ve NXT’nin sosyal medya ve resmi hesaplarından “snapshot”ın yani cüzdanlardaki NXT miktarının kaydedilmesi işleminin ICO için NXT toplama işlemlerinden sonraki birkaç hafta içerisinde olacağı ve token’ların ise NXT 2.0‘ın kullanıma açıldığı an oluşacağı ve yüzde 50’sinin NXT sahiplerine dağıtılacağı duyuruldu.

Peki bu token’ları nasıl ücretsiz olarak alabiliriz?

Şu ana kadar yapılan resmi açıklamada NXT’leri yalnızca http://www.nxt.org adresinde bulunan NXT Client’ta ya da sitede online cüzdan olarak yönlendirilen adreste saklandığında almaya hak kazanılabileceği söylendi. Bununla birlikte birkaç borsa ile görüşüldüğü ancak kesin olmadığı bildirildi. Bittrex ile koordinasyonun devam ettiğini birkaç gün önce NXT’nin Twitter hesabından atılan bir tweeti paylaşarak sizlere aktarmak isterim.

Peki yatırımcı gözüyle incelersek yatırım yapmalı mıyım?

Bunun için artı ve eksileriyle şu faktörleri göz önünde bulunduralım.

Artıları

  • NXT, yatırımcılara geçmişte güzel kazançlar sağladı ve sağlayabilir.
  • An itibariyle fiyatı ATH’nin (bugüne kadar görülen en yüksek değer) üçte birinden düşük bir değerde ve şu anki değerlere bir daha düşmeme ihtimali söz konusu.
  • Geleceği olan bir proje.
  • Ekim sonunda olacak snapshot öncesi yatırımcıların Ignis token sahibi olmaları için fiyatın ciddi derecede artması muhtemel.

Eksileri

  • Her zaman söylediğimiz BTC’nin hareketine bağlı olarak daha da düşebilmesi olasılığı
  • Büyük balıkların daha fazla BTC toplayabilme arzusu sebebiyle fiyatı manipüle ederek uzun bir süre düşük tutma olasılığı

Yazıyı her zaman verdiğim benzer önerilerle bitireceğim. Artıları ve eksileri göz önünde bulundurup yatırım kararınızı lütfen kendi temel, teknik ve psikolojik analizinize göre veriniz. Risk hesaplamanızı yapınız ve riski bölünüz. Sabırlı olunuz.

Okuduğunuz için teşekkür eder, bol kazançlar dilerim.

Bu yazı yalnızca bilgi amaçlıdır. Yatırım ve/ya ticaret önerisi olarak görülmemelidir. Coinolog; analizindeki bilgilerin doğruluğunu, kesinliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve bu nedenle meydana gelen herhangi bir kayıp için sorumluluk kabul etmez.

orum

  1. Cehaletimize verin ama nxt cüzdan indirip bitrex vs den buraya gonderdigimizde mi ignis dağıtımı yapılacak? Tabi bunun için ayrı bir cüzdan? ?

  2. MERHABA NXT NE ZAMAN IGNİS VERECEK KESİN BİR TARİH VARMI ACABA AYIN 28 BU YANA BEKLEMEKTEYİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir